قدم اول، خرید سه تار ارزان

   قدم اول برای شروع یادگیری سه تار، تهیه کردن یک ساز مناسب هست. اولین نکته ای که باید برای خرید ساز برای شروع در نظر بگیرید این هست که نیاز نیست زیاد هزینه کنید. یکی از دلایلش این هست که چون موقع شروع کردن یادگیری، هنوز با شیوه ی مضراب زدنه صحیح آشنا نیستید، هنگام تمرین مضراب، ناخنتون به صفحه سه تار برخورد می کنه و روش رد میندازه. و تا موقعی که راه بیفتید و شیوه ی صحیح مضراب زدنو فرا بگیرید، شاید چند ماه زمان ببره. در نتیجه اگه از همون ابتدای یادگیری یک سه تار درجه اول بگیرید بعد از چهار یا پنج ماه تمرین، رو صفحه اش رد خواهید انداخت که چندان خوشایند نیست. دلیل دوم این هست که بعد از مدتی آموزش تحت نظر ما، این توانایی رو بدست خواهید آورد که بعد از اینکه آثار اساتید برجسته رو بارها شنیدید و حفظ شدید، بدون نیاز به نت، اونها رو روی ساز خودتون پیاده کنید. البته کیفیت اجرای شما از کیفیت اجرای استاد مربوطه قطعا پایین تر هست ولی با تمرین و تلاش و کمک ما کیفیت اجرای شما هم بالا خواهد رفت. حالا، برای شیوه های مختلف سه تار نوازی، بهتر هست سه تاره مناسبه اون شیوه انتخاب بشه. به طور مثال، شیوه ی نواختن استاد محمد رضا لطفی طوری هست که برای نواختن به شیوه ی ایشون بهتر هست سه تار کاسه بزرگ انتخاب بشه. یا اگه علاقمند به نواختن به شیوه ی استاد ابوالحسن صبا بشید، نیاز هست سه تار کاسه کوچک با کیفیت خوب انتخاب بشه. در نتیجه بهتر هست هنوز که این شیوه ها رو نشناختید و سبک و سیاق نوازندگی خودتون رو پیدا نکردید، برای ساز هزینه ی خیلی بالایی نکنید. اما برای کیفی که سه تارتون رو قراره داخلش بذارید تا موقع حمل به جاهای مختلف صدمه نبینه، کمی هزینه کنید و هاردکیس تهیه کنید. قیمتی هم نداره البته ولی یک کیف ضد ضربه و در عین حال سبک رو اگه تهیه کنید، میتونید برای ساز درجه اولی که بعدا تهیه خواهید کرد هم استفادش کنید. نتیجه تا اینجا :

اینکه برای ساز زیاد هزینه نکنید و کیف محکم و در عین حال سبکی تهیه کنید.

ما هدف فروش اینترنتی ساز وکیفش رو از این سایت نداشتیم اما چون متاسفانه دیده می شد گاها سه تار های با کیفیت بسیار پایین، با قیمت نا منصفانه ای به دوستانی داده شده بود، ترجیح دادیم به کمک دوستانی که میخوان تازه شروع کنن بیایم و خودمون سازهایی رو انتخاب و آماده ارائه کنیم. اگه از بیرون هم تهیه کردید خودتون مشکلی نیست قطعا هر جور راحتید، ولی ما پیشنهاد می کنیم یکی از سازهای موجود توی سایت ما رو انتخاب کنید چرا که :

 سازهایی که ما از سازنده ها خریداری و بهتون ارائه کردیم اولا از لحاظ قیمت منصفانه اند، دوم اینکه سیم هاشون رو عوض کردیم و به جای ترکیب سیم 20-22-20-35 از ترکیب سیم 18-22-18-35 با کیفیت بالا استفاده کردیم تا صدا دهی ساز بهتر باشه (چون عموما برای سازهای قیمت پایین از سیم مرغوبی استفاده نمی کنند). سوم هم اینکه سه تاری که تازه تهیه می کنید، احتمالا پرده هاش سر جای دقیقشون نیستند. پرده های ساز رو میتونید با یک مقدار کمی اعمال فشار کمی بالا یا پایین ببرید که همین کمی بالا یا پایین بردن، اگه سر جای دقیقش تنظیم بشه و سیم ها هم خوب کوک باشند صدای بسیار زیباتری از ساز درخواهد اومد. سه تارهایی که توی سایت ما قرار دارند، پرده هاشون هم تنظیم و سر جاشون هستند و شما بعد از تحویل گرفتن ساز کافیه کوک سیم هاشونو دقیق کنید که احیانا به هم نخورده باشه. (مهارت کوک کردن ساز رو نیاز هست حتما خودتون فرا بگیرید و هر بار قبل از نواختن کوک ساز رو چک کنید تا صدای دلنشینی از سازتون بشنوید. در قدم دوم، کوک کردن رو خدمتتون آموزش میدیم) . چهارم هم اینکه وقتتون برای پیدا کردن یک سه تار مناسب گرفته نمیشه و سر درگم نمیشید و سه تار آماده توی یه کیف سفت و محکم میاد در خونتون J  اگه سه تار رو از بیرون قبلا تهیه کردید، دست به پرده ها و سیم هاش نزنید و برید سراغ “قدم دوم” که کوک کردن ساز و انجام یک تمرین مقدماتی ساده هست. اگه هم ساز ندارید که قدم اول رو برداشته و سفارش بدید و زمانیکه ساز دستتون رسید، قدم دوم رو ببینید.

آموزش سه تار مبتدی

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

X